REHBERLİK VE AİLE DANIŞMANLIĞI | Limon Anaokulu
Bize Ulaşın +90 232 370 28 00 | bilgi@limonanaokulu.k12.tr

REHBERLİK VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Psikoloğumuz tarafından yönetilen rehberlik birimimizin amacı, çocuğun sınıf içindeki doğal ve sistematik gözlemleri ile desteklenen, gelişimsel özelliklerinin takibinin yanı sıra; çocuğun davranışsal, ve akademik takibini de sağlayarak, tüm çocuklarımıza ihtiyaç duydukları desteği sunabilmek ve kendisine kıyasla bu alanlarda daha iyi hale getirebilmektir. Peki bu amaca ulaşmak için Limon Anaokulu olarak neler yapıyoruz?

Aile Danışmanlığı

çiğli kreş

 • Sene başında, önümüzdeki sene çocuklarında ne gibi değişikliklerle karşılaşacaklarıyla ilgili toplantılarımızı düzenliyoruz.

 • Psikoloğumuzun sınıf içi gözlemleri, gelişim ölçekleri ve sınıf öğretmenlerinin düşünceleri hakkında rutin görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz.
 • Çocuk büyütürken bir rutin oluşturabilmenin zorluğunun farkındayız. Bu sebeple, rutin görüşmelerimizin haricinde, velilerimizin isteği doğrultusunda, randevu sistemiyle, istenilen tarihte görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz.
 • Özbakım bir çocuk için özyeterliliğin tohumlarıdır. Bunu çok iyi biliyoruz. Okul içindeki önceliklerimizi de çocuklarımızın özbakım becerileri üzerinde ısrar etmeden, teşvik ederek geliştirecek şekilde seçiyoruz. Ancak bu bilgi kadar çok daha iyi bildiğimiz bir bilgi daha var, o da anne – babalarımızın gözünde çocuklarının her zaman olduğundan küçük gibi göründüğü. Bu sebeple, velilerimize çocuklarının yapabilecek oldukları özbakım becerileri hakkında doğru ve objektif bir bilgi edinmelerini sağlayan özbakımla ilgili küçük ödevlerimizi gönderiyoruz.
 • Tüm bunları yaparken, velilerimizin ebeveyn olmakla ilgili kendi endişelerini de unutmuyoruz. Bu doğrultuda, kreşimizde aylık yaş gruplarımıza uygun olarak seminerlerimizi düzenliyoruz.

Çocuklarımızla

karşıyaka anaokulu

 • Çocuklar oyunla iletişime geçer. Bunu çok iyi bilen bir kurum olarak, özellikle serbest oyun saatlerine öncelik tanınarak, psikoloğumuz tarafından, ders boyunca sınıf içi gözlemlerimiz gerçekleştiriliyor. Yapılan gözlemlerimizin yanı sıra, çocuklarımızın davranışlarını daha sistematik ve objektif bir ortamda inceleyebilmek adına; her çocuğumuzun gelişim ölçeğini okula başlangıç tarihlerinden itibaren uygun görülen zamanda dolduruyoruz.

 • Psikoloğumuzun velilerimizden ziyade, çocuklarımızın için okulda bulunduğunu unutmuyoruz. Bu sebeple, velilerimizle yaptığımız görüşmelere verdiğimiz önemi çocuklarımızla yaptığımız görüşmelere de veriyoruz. Veli, öğretmen, sınıf gözlemi veya çocuğun kendi ifadesiyle fark edilen önemli bir konu olmasının üzerine; çocuğumuzla yaşının sunabildiği iletişim becerilerine uygun olarak görüşmelerimizi yapıyoruz.

 • Dikkat çocukların okul hayatı boyunca belki de hepimizin en çok duyduğu kavramlardan biri. Bu sebeple, oyun grubumuz ve 6 yaş grubumuzda MiniYUP adı verilen dikkat geliştirme setlerimizle beraber çalışıyoruz. Uygulamalar, psikoloğumuz tarafından gerçekleştiriliyor.

Kurum Olarak

 • Anaokulu öğretmenlerimize M.E.B tarafından verilmesi gerektiği belirtilen eğitimlerimiz, psikoloğumuz tarafından personellerimize veriliyor.
 • Öğretmenlerimizin psikoloğumuz ile yaptığı, rutin bir düzene sahip olan birebir görüşmelerimiz sayesinde her çocuğa eşit zaman ayrılmasını sağlıyoruz. Yapılan birebir görüşmelerde, öğretmenlerimizin çocuklara karşı gösterdiği davranış ve tutumları iyileştirme yolunda çalışıyoruz.
 • Psikloğumuzun sertifikasına sahip olduğu, bilimselliği ve geçerliliği onaylanmış psikolojik testlerimizi çocuklarımızın ihtiyacı doğrultusunda uyguluyoruz.

Limon Kreş olarak konforlu servis ağı ile İzmir’de Egekent, Çiğli, Karşıyaka, Bostanlı, Hava Lojmanları, Mavişehir, Atakent, İstasyonaltı dahil geniş bir alana hizmet vermektedir.