AİLELERİMİZDEN BİZE MEKTUPLAR | Limon Anaokulu
Bize Ulaşın +90 232 370 28 00 | bilgi@limonanaokulu.k12.tr

AİLELERİMİZDEN BİZE MEKTUPLAR

Caner Özlem ve Alper ULUS

bostanlı anaokuluSevgili Limon Ailesi,

Sizlerle bir yılı geride bırakmanın keyfini yaşadığımız bu günlerde duygularımızı biraz paylaşmak istedik.

Doğumundan bu yana içimizin parçası, en değerli varlığımız, uğruna gözümüzü kırpmadan herşeyi feda edebileceğimiz tek kıymetlimiz, oğlumuzu, minik Caner’imizi sizlerin değerli ellerine teslim edeli 1 yılı geçti. 1 yıl önce ilk ayrılığımızı yaşadığımız günlerde bize kah ofisinizde keyfili sohbetlerinizle moral verdiniz, kah izlememezi tavsiye ettiğiniz yöntemlerle yol gösterip destek oldunuz. O günlerde minnoşumuzu bilmediğimiz, tanımadığımız bir yere teslim etmek çok kolay değildi. Kıymetlimiz ya..; araştırdık, sorduk, inceledik, döndük dolaştık ve sizin güleryüzlü, samimi, dost, içten ailenize katılmaya karar verdik.

İlk gözyaşlarımızı bastırıp alışma dönemini atlatmak zordu.. travma idi. Ama öyle güçlü bir destek vardı ki arkamızda yara almadan atlattık ilk aşamayı. Sonra bir baktık minik oğlumuz biberondan değilde bardak tan süt içtiği için alkışlanmanın gururunu paylaştı bizimle. Belli ki hoşuna gitmişti katıldığı ilk sosyal toplulukta onore edilmek.
Sevgiyle değiş tokuş etti oyuncaklarını… ilk birkaç hafta niye paylaşmak zorunda olduğunu anlamak zor olsa da…
Sonra minik parmaklarının renkli izlerini gördük eve getirdiği ilk faaliyet sayfalarında. Atık materyallerden yaptığı ilk kağıt tabak fok balığını büyükannesine hediye ettiğinde beraber doldu gözlerimiz.

Bu bütün sene devam etti durdu. Bazen hastalandık gelemedik, bazen canımız istemedi gelmek istemedik, bazen tam ayrılık anında kapı önlerinde yeniden en başa ilk ayrılık korkusuna geri döndük ama bezmedik. O minicik adamın, dev minik adam rütbesine terfi etmesini beraber seyrettik.

Bir gösteride anladık neredeydik nerelere geldik. O zıplarken sevinçle sahnede biz yine gözyaşları selinde onurlandık, gururlandık.

Sonra sizleri düşündük…. ne zor bir işi nasıl da başarıyla kotardığınıza şahit olduk. Öyle ya ! kolay mı o kadar minik dev adamla, hanımla baş etmek. Biz bir iki tanesiyle zar zor baş ederken bir göz hareketiyle yerlerinden bile kıpırdatmadan oturtan değerli Öğretmenlerimize ağzımız bir karış açık hayranlıkla, ve dürüst olmak gerekirse birazda gıpta ile bakakaldık.

Kolay mı o kadar çocuğu elinin bir parmağı ile yıllardır bale yapıyormuş edası ile çevrelerinde döndürmek ? Kolay mı müziğin ritmini kaçırtmadan bir el şaklaması ile hep birlikte zıplatmak ?

Nota nın ne olduğunu bile bilmeyen bir toplumda kolay mı do-re-mi-fa’ yı ellerindeki minicik çubuklarla bir müziğe döndürmeyi sağlamak ?

Kısaca biz canımızdan değerli evlatlarımızı emanet ettiğimiz ailenizin sevgi dolu yüreklerini, inanılmaz emeklerini, evlatlarımıza gösterdiğiniz özverili çalışmaları, büyük bir ahenkle birbirini tamamlayan o samimi ve içten, iyi niyetli çabaların meyvesini izleyip keyif aldık.

Bizlere bu keyfi yaşatan yüreğini ortaya koyan ve emeği geçen tüm Limon Anaokulu Ailesini tek tek kutluyor, ve çocuklarımızın üzerinde bu kadar hak kı olan hepinize oğlumuz ve ailemiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Özlem - Murat ve Talya GÜLEBASTI

LİMON ANAOKULU AİLESİ’NE

2 Ağustos 2006’da, bir güneş gibi girip aydınlattı dünyamızı birtanecik kızımız TALYA..

“Uyuyacakta büyüyecek, okula da gidecek” diye ninnilerle büyüttüğümüz kızımızın artık okula gitme zamanı gelmişti. Ninnileri söylerken bir yandan da düşünüyordum, bakmaya kıyamadığım, acıktı mı, susadı mı, üşüdü mü diye gözümden sakındığım kızım, acaba nasıl bir okula gidecek, kimler bakacak diye. Ama Talya isminin anlamı gibi o kadar çok şanslı bir çocuk ki “Limon Kids House” ile tanıştı ve artık güvenilir ellerde büyüyor.

Yüreği sevgi ve merhamet dolu, idealist bir ekip ile, evimizin huzurunu ve sıcaklığını aratmayan okulumuzun sayesinde, içimiz rahat, gözümüz arkada kalmadan emanet ediyoruz kızımızı size. Her akşam okuldan eve gelir gelmez, gözlerinden anlıyorum ne kadar güzel bir gün geçirdiğini. Hemen defterimizi açıyoruz acaba Nihal öğretmenimiz bize neler yazmış diye. İşyerindeyken sitenize girip yumurcakların yaptığı gezileri, faaliyetleri izlemenin bende yarattığı mutluluğu ve iç huzuruyla çalışmaya devam etmemin tarifi ise imkansız.

talya-ozlem
Eğitici, öğretici ve zevkli alan gezilerine katılarak, sebzesi, meyvesi hatta pekmezi ile sağlıklı yemekler yiyerek, sosyal zekalarını geliştiren, yeniliklere açık aktiviteler yaparak büyüyor benim kızım

Her zaman şeffaf, herkese karşı ve kendi içinde dürüst, tüm çocuklarına çok özel ve eşit davranan, yaptığı işe, birbirlerine, çocuklarına ve velisine saygılı, desteğini her zaman yanımda hissedeceğim bir çözüm ortağı, kalitesinden ödün vermeyen ve hep daha iyiyi arayan bir kurum LİMON ANAOKULU.

Başta okulumuzun kurucusu Canan Kamsız ile, sevgili sınıf öretmenimiz Nihal hanım’a Okul Müdürü Fatma Hanıma ve emeği geçen öğretmenlerimize, hem Almanca dersimize gireren, hem de aradığımda bana güler yüzüyle konuşup yardımcı olan Seda öğretmenimize, kızıma güzel yemekler yapan Yasemin ve Sadet teyzelerimize, kızımı sabahları evimizden alıp okuluna götüren Mustafa amcamız ve Betül öğretmenimize, okul içinde her türlü yardımını esirgemeyen Fitnat ablamıza teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. İyi ki varsınız. İyi ki sizinleyiz…

 

Güler ve Ömer Kerem ERTEM

Merhaba Ben Bir Anneyim;

Çocuğum için her şeyin en iyisini istiyorum. 5 yaşında bir oğlum var. Ömer Kerem küçükken bir kreş deneyimimiz olmuştu. Küçüktü ve konuşamıyordu. Kendini İfade edemiyordu. Her Gün ağlayarak bırakıyordum kreşe.Sonrasında bazı sebeplerden dolayı kreşden almak zorunda kaldım. Uzunca bir süre Kreş ve Okul kelimesini kullanmadık. İstemiyor, huzursuz oluyordu. Büyüdü ve bir Anaokuluna başlatmam gerekiyordu. Çok Endişeliydim. Arayış içerisine girdim. Çok Okul gezdim. Limon Anaokulu için çok güzel şeyler duyarak gittim. Okul çok şirin Öğretmenleri çok sıcakkanlıydı. Tabiki oğlumun görüp beğenmesi gerekiyordu.

Okula götürdüğüm ilk gün çok şaşırdım. Okulu çok beğenmiş ve keyifli duruyordu. Bu benim ‘’Limon Okulum’’ dedi. Benim genede endişelerim vardı. Acaba alışabilecekmiydi. Oğlumun bazı alışkanlıkları vardı. Ve ben evde bunu maalesef vazgeçiremiyordum. Akşam geç yatıyor. Sabah kahvaltı yapmıyor, çoğu sebzeyi yemiyordu. Bunların hepsini bir hafta gibi kısa bir sürede aştık, gerçekten okul ve eğitimciler çok önemli. Limon’un Öğretmenleri son derece ilgili ve duyarlılar. Oğlum üzerinde Emeği geçen başta Canan Hanım olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür ederim. Böyle bir okulu bize kazandırdıkları için.

Selma AKPINAR

Limon Kids House ile kızım 3 yaşındayken tanıştık. Okulun ilk günlerinin hem kızım hem de benim için çok sancılı geçeceğini düşünmüştüm. Ancak okulumuza hiç ummadığım kadar çabuk ve kolay alıştık. Bunun en büyük nedeni oradaki sıcacık ortamdı. Kızım eve çok mutlu dönüyor, ben ise kızımı okula bırakırken gözüm hiç arkada kalmıyordu. Çünkü başta okul yönetiminin, öğretmenlerimizin ve diğer okul çalışanlarının samimi, anaç ve sıcak davranışlarıydı. Dediğim gibi kızım üç yaşında başladı okula daha bu dünyada çok yeniydi oda bende yeteri kadar bilmiyorduk çoğu şeyi. Öğretmenlerimizin ve psikologumuzun desteği ile bende kızımla birlikte büyüdüm. 2 senedir Limon Kids House deyiz ve hayatımızdan çok memnunuz. Bu geçen sürede kızımın birçok şeye yeteneğinin olduğunu öğrendim öğretmenlerimizden. Özellikle yabancı dildeki başarısı branş öğretmeni tarafından da takdir edilince daha da mutlu oldum. Kızımın bana İngilizce terimler öğretmesi, satrançtaki taşların hamlelerini göstermesi, sorduğum sorulara kendinden emin ve bir o kadarda mantıklı cevap vermesi Limon Anaokulu’nun kızımın yaş ve yetenek özelliklerini dikkate alarak yaptığı planlı ve programlı eğitimine borçlu olduğumuzu gösteriyor.

Kısacası Limon Kids Hose’nin eğitim ve öğretimdeki başarısını bir veli olarak takdir ediyor, başta Canan KAMSIZ, Fatma SÜMER ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Seda ve Sude Günel

Sevgili Limon Kids House,

Tanışalı 1 yıl olmasına rağmen hayatımızın ve ailemizin bir parçası oldun.Her şeyin ilki önemlidir ve unutulmazdır.Böyle durumlarda doğru kararlar almak gerekir. Bu yüzden ailece bir çok okulu gezip gördük, ama sen Limon Anaokulu, bizi etkiledin ve kriterlerimize en uygun olanıydın. Karar verdik ve kızımız Sude’yi bu şirin,sıcak,samimi ve huzur verici okula yazdırdık.

Sude daha 2,5 yaşında bile değildi Limon’a başladığında ve birçok şeyin “ilk”ini burada öğrenecekti. Kısa sürede inanılmaz bir bağ oluştu, ilk öğretmeni, ilk okulu arasında. Annenin, babanın yerini tutabilecek bir ortam yaratılmış Limon Anaokulu’nda. Kızımızın sosyalleşmesi, arkadaş edinmesi, onlarla her şeyini paylaşabilmesi, kurallara uyması, birçok seçkin etkinliklere katılması, eğlenerek öğrenmesi benim için çok önemliydi. Bu arzum fazlasıya gerçekleşiyor Limon’da. Her ay, aylık eğitim programı elime aldığımda, çocuklarımızın her şeyden fazlasıyla faydalanabileceklerini görmek beni mutlu ediyor ve doğru karar verdiğimizi tasdikliyor.

Biliyorum ki ‘’Limon Kids House Ailesi’’nde kızım emin ellerde.Herkes samimi bir şekilde,canı gönülden,hep daha iyisini,en iyisini hedefleyerek çalışıyor.Artık evde bile küçük bir okul oluşturduk,düzen okul sonrası da devam ediyor ve Sude o günü tekrarlayıp,öğrendiklerini pekiştiriyor.

Kızım Sude’nin mutluğu bizim mutluluğumuzdur.Sude’nin ikinci bir ailesi,evi oldu: LİMON KIDS HOUSE

Başta okulun kurucusu Canan Kamsız olmak üzere tüm ekibe tek tek teşekkür ediyorum ve tüm içtenliğimle Limon Kids House’un başarılarının devamını diliyorum.

Biz doğru karar verdik !
İyiki varsın Limon Anaokulu!
Seni Seviyoruz!
Sevgi ve saygılarımla

Sevda – Zeynel ve Yiğit Can ERDEM

Sevgili Canan hn. ve değerli Limon Ailesi’ne…

Limon Anaokulu’nun kıdemli velilerinden biri olarak bahsetmek istediğim övgüyü hakeden o kadar çok özelliğiniz varki nereden başlasam bilemiyorum… İlk ve tek çocuğumuz olduğundan fazlaca titizlendiğimiz oğlumuz Yiğit Can hakkında önceleri endişelerimiz vardı çünkü çocuğumuz anneye aşırı bağımlı ve çok yalnız büyüyordu. Oysa biz onun bağımsız, yaşıtlarıyla birarada ve iyi bir eğitim alarak büyümesini istiyorduk. Fakat Yiğit Can daha 2,5 yaşında,altı bezli ve tam konuşamıyordu, bu seferde acaba okula başlatmak için erkenmi diye tereddüt etmeye başladık.Çünkü her anne-baba evladının yanında olamadığı zamanlarda onun mutlu ve sağlıklı olduğunu bilmek ister,bizde oğlumuza bu huzurlu ortamı sunabilecek anaokulunu araştırırken önce internetten araştırarak sonra da bir velimizin tavsiyesiyle Limon Anaokulu’na ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Kurucumuz Canan Hanım ve Müdüremiz Fatma Hanım’ın güleryüzlü ve samimi sohbetiyle başlayan ilişkimiz her geçen gün dahada gelişerek bugünlere geldi. İlk öğretmenimiz Aysun Hanımın kurallı, prensipli ve şefkatli yaklaşımı, şu an yola devam ettiğimiz öğretmenimiz Özge Hanımın özverili, ilgili ve sevgi dolu kişiliği, Nihal Öğretmen ve Aybüke Öğretmenin güleryüzleri ve gerektiğinde hiç esirgemedikleri yardımları sayesinde Oğluşum çoook yol katetti.Tabiki çocuklarımıza hergün güzel yemekler yapan Yasemin Teyzemiz ve Selda Ablamızıda hatırlatmadan olmaz. İşte böylece o altı bezli, annesindan bir an olsun ayrılmayan, tam konuşamayan çocuk gitti,yerine bağımsız hareket etmekten hoşlanan ,şiirler ezberleyen,bırakın Türkçe konuşmayı İngilizce şarkı söyleyen ve cümleler kuran,arkadaşlığı ve paylaşmayı seven mutlu bir çocuk geldi.Onun bu hızlı gelişimini zaman zaman şaşırarak ama çok büyük bir keyifle izledik.Bizim için en önemlisi ;özgüveni tam,sosyal ve kendini iyi ifade eden bir yapı kazanmasıydı.Sayenizde oğlumun sosyal hayatıyla ilgili bir endişem olmayacak.Limon Ailesi benim burada anlattığım ve daha anlatamadığım bir çok şeyi yaparken en önemli şeyi SEVGİyide hiç esirgemedi.Her insanın evladı onun en değerli varlığıdır.Bizimde en Kıymetlimiz Yiğit Can’a kattığınız herşey için sizlere yürekten teşekkür ediyoruz.Sizler gibi konusunda uzman ve işini severek yapan öğretmenlere sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz.Limon Ailesinin bir üyesi olmaktan dolayı çok mutluyuz.Yiğit Can kaç yaşına gelirse gelsin,biz Limon Anaokulu’nu hiç unutmayacağız ve hayatımızda bundan sonrada her zaman iziniz ve yeriniz olacaktır.Oğluma kattığınız herşey ve biz Velilere yaşattığınız tüm güzellikler için kalpten teşekkür ediyoruz.
Sevgilerimizle,

Limon Anaokulu olarak konforlu servis ağı ile İzmir’de Bostanlı, Egekent, Çiğli, Karşıyaka, Hava Lojmanları, Mavişehir, Atakent, İstasyonaltı dahil geniş bir alana hizmet vermektedir.