KURUCU MEKTUBU | Limon Anaokulu
Bize Ulaşın +90 232 370 28 00 | bilgi@limonanaokulu.k12.tr

KURUCU MEKTUBU

Limon Kreş ve AnaokuluMERHABALAR,

Limon Anaokuluna yaptığınız bu ilk ziyarette siz değerli ailemize ve en kıymetliniz olan değerli çocuğumuza Merhaba.. Hoş geldiniz!.. demekten mutluluk duyuyorum.

Bu günün küçükleri, yarının büyükleri olacak çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak arzusu ve “Özgüvenli Bireyler” yetiştirmek üzere yola çıktığımızdan beri,her geçen gün daha fazla çocuğumuza ulaşmak ,hiç bitmeyen heyecanımızı daha da arttırıyor.

Ürkek, merakla bakan gözleri,heyecanla çarpan kalpleri ve tıpış tıpış yürüyüşleri ile Limon’un kapısından ilk kez karşıladığımız çocuklarımızı… 6 yaşından sonra mezun ederken, kendilerine olan güvenlerine şahit olmak geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor ve göğsümüzü kabartıyor..

Limon Anaokulunu açarken yola çıkış hikayemi düşünüyorum da…

2008 yılında oğlum için okul ararken, onun için istediğim her ailenin çocuğu için düşündüğü şeydi.. “Çocuğumu nasıl en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilirim?”

İşte Limon Anaokulu bu sorunun yanıtıdır.

O yıldan bu güne, ailelerin ve çocukların ihtiyacını doğru şekilde anlayarak, daha fazla çocuk ve aile ile birlikte olma fırsatı bulduk ve güzel dostlar kazandık. Her geçen yıl işimizi daha da artan coşku ve heyecanla yapıyoruz. Bu heyecan sorumluluğu çok büyük olan işimiz için bize güç veriyor…

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız, bir ailenin, bir ülkenin en değerli hazinesi.. Bir ülkenin geleceğini bugünün çocuklarına bakarak anlayabiliriz. Ülkemizin geleceği olacak nesiller üzerinde etkimizin ne kadar büyük ve önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenledir ki yaptığımız işi en iyi şekliyle ve layıkıyla yapabilmek en büyük çabamızdır. Sıkı çalışmalar ve araştırmalar sonucu eğitim uzmanlarımız ve okul psikoloğumuzla birlikte hazırladığımız Limon Anaokuluna özgün Eğitim Programımızın yanı sıra; çocuklarımızın Sanat ve Spor yönünden yeteneklerinin ortaya çıkartılması ve geliştirilmesi yönünde programlar da hazırladık. Bütün bunları yaparken her çocuğun farklı olduğunu unutmadık. Çocuklarımız için hazırladığımız bu özgün programla her çocuğumuzun güçlü ve gelişmesi gereken yönlerini tesbit ederek bireysel gelişim olanakları sağladık.

Eğitim programlarımızı uygularken bu yaş grubu çocuklarımızın oyun ve mutlu olma ihtiyacını göz ardı etmeden, eğlenirken öğrenen mutlu çocuklar olmalarını istedik.

Anaokulu KreşYenilikçi ve çağdaş değerlerimize, ATATÜRK ilkelerine sahip çıkan bir okul olarak aldığımız tüm kararlara ailelerimizi dahil ettik. Çeşitli toplantılar, anketler, davetlerle ailelerimizi okula dahil ettik ve birlikte aynı hedefe koştuk. Limon Anaokulu’ndan mezun olduktan sonra bile çocuklarımızın takipçisi olduk.

Uzman Eğitim kadromuz ile Çocuklarımızla ve ailelerimizle nice eğitim döneminde güldük, oynadık, gezdik, araştırdık, çalıştık, öğrendik, öğrettik.. ve haklı olarak; Doğru Okul olduk. Hepimizin de bildiği gibi “Başarı İçin Doğru Yerden başlamak gerekir”. Gelecekte başarılı, mutlu bireyler olmak için, çocuklukta başarıyı çeşitli şekillerde tatmış, ben yapabilirim duygusuna sahip ve mutlu çocuklar olmak gerekir.

Limon Anaokulu olarak; geleceğimiz, biricik çocuklarımız için bu doğruluktan şaşmadan MUTLU VE ÖZGÜVENLİ çocuklar yetiştirmeye devam ediyoruz… edeceğiz.

Sizleri de Limon ailesine dahil etmekten ve aramızda görmekten mutluluk duyarız…

Canan Kamsız
Okul Kurucusu